Zastosowanie baniek w terapii chociaż nie ma na to przykładów naukowych, że działają one na szybszy powrót do zdrowia, wiele z nas z nich korzysta. Zasadniczo stosuje się je na choroby związane z układem oddechowym jak np zapalenie płuc. Trzeba jednak wiedzieć, jak dobrze stawiać bańki i zachować ostrożność, żeby nie poparzyć chorego. Tu z pomocą przyjdzie nam stawianie baniek kurs, na którym nauczysz się jakie sposoby baniek posiadamy i jak z nich właściwie korzystać. Zastosowanie baniek w terapii ma własne początki w starej chińskiej medycynie ludowej. Niestety rozwój medycyny naukowej oraz fascynacja farmakoterapią wyparł tę metodę oraz odmienił jej postrzeganie w społeczeństwie, jakie potrzebowało niedługiego czasu, aby niemal kompletnie o niej zapomnieć. Niegdyś bowiem używano wyłącznie baniek ogniowych, co kojarzyło się z zagrożeniem poparzeń. Dzisiaj w sklepach są dostępne bańki bezogniowe, a pośród nich chińskie, jakie są bardziej wygodne w stosowaniu.
Stawianie baniek kurs na samym początku poznasz sposoby baniek które możemy spotkać:

  • szklane bańki ogniowe – przysysają się do ciała, gdy palący się wewnątrz spirytus zużyje powietrze. Według wielu źródeł zastosowanie baniek w terapii jest wyjątkowo dogodne dla naszego zdrowi.
  • szklane bańki bezogniowe. Zasysanie powietrza odbywa się poprzez dedykowany wentyl postawiony na bańce. Do baniek bezogniowych ocenia się bańki akrylowe, szklane i gumowe. Jeśli nie wiesz, jak je bezpiecznie zamocować np. na plecach, opis stawiania baniek na pewno ci w tym pomoże
  • bańki gumowe – podciśnienie pojawia się, gdy rozpręża się ściśnięta guma. Nadają się one zazwyczaj do walki z cellulitem i wykorzystywane są w medycynie estetycznej.

Zastosowanie baniek w terapii – jak je odpowiednio stawiać. Bańki ogniowe ustawiane są na osuszona także doskonale nawilżoną skórę. Jeśli jest ona wyjątkowo owłosiona powinno się poddać ja depilacji w miejscu stawiania baniek.
Stawianie baniek kurs gdzie je umieścić aby przyniosły zadowalający efekt?

  • zastosowanie baniek w terapii -rwa kulszowa lub bóle kręgosłupa, wtedy bańki układamy w przestrzeni lędźwiowej lub krzyżowej
  • zastosowanie baniek w terapii – przeziębienie lub zapalenie płuc – bańki układamy na plecach lub klatce piersiowej
  • zastosowanie baniek w terapii – nerwobóle – bańki układamy wzdłuż kręgosłupa.

Stawianie baniek kurs u dzieci. Można je stosować u dzieci powyżej 6 roku życia. Skórę pokrywa się kremem, aby nie była napięta, i układa się 6 małych baniek: nad, pod i między łopatkami. Bańki trzyma się mniej więcej 8-12 minut.

Dziecko nie powinno wychodzić z domu przez kolejne 3 dni. Można również wykorzystać serie zabiegów dla dzieci, jakie niezwykle często mają infekcje. Winno się ich przeprowadzić jakieś 10 lecz przed okresem infekcyjnym, by podwyższyć odporność. Zastosowanie baniek w terapii przeciwwskazania. Lista jest całkowicie krótka, ale zazwyczaj należy przeprowadzić wywiad z pacjentem.

  • toczeń układowy,
  • zespół Sjorgena,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,