Każdy z nas w młodości miał zapewne styczność z bańkami, jakie stawiała mu babcia w czasie zapalenia płuc. Niektórzy z nas wykorzystują do dziś tej procedury. Jednak zastosowanie baniek w terapii podobnie jak akupresury i masażu, należy do tych strategii leczenia, jakie są znane od zamierzchłych czasów. Stawianie baniek kurs pozwoli nam poznać dokładnie jak wykonywać zabieg i jakich baniek stosować. Zastosowanie baniek w terapii najlepiej jest tutaj wykorzystać bańki szklane ogniowe lub bańki plastikowe próżniowe. Dają one na stworzenie próżni w bańce, dzięki czemu następuje zassanie obszaru ciała. Stawianie baniek kurs dowiemy się na nim jakie rodzaje baniek używane są w leczeniu. Możemy wyróżnić:

  • Stawianie baniek kurs – Bańki ogniowe To bańki tradycyjne, których rozpoczęto wykorzystywać w Polsce od połowy XX wieku. Są ogrzewane np. podpalonym wacikiem uprzednio zanurzonym w spirytusie. Stawianie baniek w terapii wymaga dużej umiejętności z uwagi na niebezpieczeństwo poparzenia ciała.
  • Stawianie baniek kurs – Bańki bezogniowe
  • Bańki chińskie – gumowe. Próżnia tworzy się tu wskutek ściśnięcia i rozprężenia bańki przyłożonej do skóry.
  • Zastosowanie baniek w terapii – Bańki bezogniowe dla maluchów Bańki można stawiać nawet u rocznych dzieci – przytrzymujemy je jednak krócej i jednocześnie stawiamy maksymalnie 5 małych baniek.

Zastosowanie baniek w terapii co warto wiedzieć? Osoby szczupłe przed wykonywanym zabiegiem winnym być posmarowane wazeliną, by na ciele nie powstały odparzenia. U ludzi istotne jest by cera była odpowiednio przygotowana tzn włosy powinny być usunięte w innym przypadku bańka nie spełni swojej roli.
Stawianie baniek kurs jak zaopiekować się chorym?
Zastosowanie baniek w terapii więc jedna myśl, druga toż przystosowanie pacjenta oraz pomieszczenia. W lokalu winno być ciepło i nie powinno być przeciągów. Przed przystąpieniem do stawiania baniek powinno się zaznajomić się z instrukcją obsługi i zaleceniami producenta. Następny ruch to dokładne umycie i osuszenie akcesoriów. Skóra ud powinna być zdrowa i nakremowana. Stawianie baniek kurs w jakich obszarach ciała? Na pewno możemy omijać kręgosłup i inne bardzo kościste miejsca, jak wystające części łopatek. Nie stawiamy ich także na skórze zniszczonej lub zmienionej chorobowo. Zastosowanie baniek w terapii na zapalenie płuc, powinno utrzymywać się zewnętrznej części pleców. Przeciwwskazania do układania baniek Baniek próżniowych nie należy przede wszystkim kierować prosto na kręgosłupie, na brzuchu u osób w spodziewających się dziecka i u ludzi z gorączką powyżej 38,5 st. C, po urazach, stłuczeniach czy obrzękach również w przypadku chorób skóry.