- Wzorce PNF w pracy z pacjentem po udarze z kłopotami neurologiczny takimi jak mózgowe porażenie dziecięce, choroba Parkinsona itp. PNF po udarze jego celem jest przywrócenie choremu osiągnięcie jak najwyższego stopnia funkcjonalnego. Wzorce PNF w pracy z pacjentem po udarze jest to technika globalna, która skupia się na realizowaniu zadań z kinezyterapii, które są dobrane pod węglem wysiłku. Udar mózgu terapia PNF technika to zastała zaplanowana w USA przez fizjoterapeutkę M. Knott. Jego podstawowe założenia w PNF po udarze to:
- wzorce PNF w pracy z pacjentem po udarze https://med-coach.pl/filmy/pnf-jak-uzywac-koncepcji-w-wybranych-jednostkach-chorobowych-udar-mozgu-i-dystrofia/270 – skuteczność leczenia określona jest od współpracy chorego i fizjoterapeuty.
- wzorce PNF w pracy z pacjentem po udarze – pacjent zostaje oceniony co może zrobić oraz które jest w stanie zrealizować postępy, a nie czego nie będzie mógł osiągnąć
- PNF po udarze pierwsze założenie to polepszenie układu ruchowego.
- agonistyczne; – tutaj ćwiczenia z pacjentem skupia się na mięśniach wykonujących ruchy
- antagonistyczne – tutaj ćwiczenia opiera się na mięśnie wykonujące dany ruch jak i na mięśnie przeciwne
PNF po udarze jest nieodzowna przede wszystkim u kobiet po udarach oraz zaburzeniach rozwojowych. Udar mózgu terapia PNF stwierdza, iż wszystkie wykonywane na co dzień przez człowieka ruchy nie odbywają się w jednej płaszczyźnie, ale są złożone – przebiegają wzdłuż linii ruchu oraz stymulują różne grupy mięśni.
Wzorce PNF w pracy z pacjentem po udarze na czym polegają ćwiczenia:
- kontakt manualny, jaki ma na celu pobudzenie receptorów czuciowych w skórze chorego
- kontakt wzrokowy – polegający na uwadze ruchów pacjenta i jak wykonuje dane ćwiczenia
- kontakt słowy – pacjent musi słyszeć i reagować na nasze polecenia słowne
Jak rozumiemy udar mózgu terapia PNF musi zacząć się jak najszybciej. Najodpowiedniejsze rezultaty terapii możemy spodziewać się u kobiet, które zaraz po wypadku ją zaczęły. Musi być wykonywana z zainteresowaniem z obu stron taka jest filozofia PNF po udarze.
Wzorce PNF w pracy z pacjentem po udarze z przeciwwskazania do terapii:
- odmowa współpracy pacjenta z fizjoterapeutą
- złe samopoczucie w tym gorączka i stany zapalne w organizmie.
Jak sami możemy zarejestrować jest ich szczególnie subtelna a PNF po udarze może przywrócić człowieka do samodzielności. Nie zawsze udaje się osiągnąć polepszenie w 100%, jednak fizjoterapia daje duże szanse. Więc wszystko zależne jest od naszego zainteresowania oraz współpracy z fizjoterapeutą.
Najbardziej istotne zasady rehabilitacji – udar mózgu terapia PNF to:
- odnalezienie najlepszych stron chorego;
- miłe środowiskowo pracy – pacjent musi poczuć się w nim doskonale;
- specjalista nie powinien sprawiać bólu przy robionych zadaniach;
- specjalista powinien motywować swojego pacjenta do kolejnych ćwiczeń;
- dobre nastawienie ono zawsze pomaga nam uzyskać cel. Wzorce PNF w pracy z pacjentem po udarze są wykorzystywane przez rehabilitantów na całym globie oraz cieszą się bardzo dobrą oceną pośród pacjentów.