Kursy kompresjoterapii to szkolenie, jakie pozwoli poznać jedną spośród najdawniejszych technik wykorzystywanych do profilaktyki i leczenia infekcji żył. Polega ona na założeniu na łydkę od strony zewnętrznej mocnego ucisku za pomocą bandaży uciskowych lub specjalnych opasek. Terapia żylna kurs pozwoli nam zrozumieć jakie produkty uciskowe dobrać do każdego pacjenta. Aby wyroby uciskowe pełniły swoją funkcję potrzebne jest ich odpowiednie wybranie na zasadzie zrobienia wymiarów obwodów oraz długości nóg.
Szczególnie popularnymi na rynku produktami uciskowymi są:

  • skarpety kompresyjne z mikrofibry o słabym stopniu ucisku. Terapia żylna kurs pokaże nam wykorzystanie tych modnych produktów u kobiet, które mają tryb życia siedzących często narzekających na doświadczenie „ciężkich stóp” i na pojawianie się obrzęków.
  • kompresjoterapia kursy a zastosowanie skarpety podróżnych – są one poświęcone zwykle dla osób, które długo prowadząjeżdżą autem, czy samolotem. Długie wycieczki mogą prowadzić do wystąpienia zakrzepicy żylnej, dlatego są one niezbędne dla ludzi narzekających na schorzenia żylne.
  • rajstopy lub podkolanów dla kobiet – są one wytworzone przez rzetelne korporacje, które są stylowe i terapeutyczne.

Rajstop należy uważać przed wstaniem z łóżka, najpóźniej zaraz po porannym prysznicu. Prościej ubiera się na cienką skarpetę, którą usuwa się bez problemów niedługo po naciągnięciu podkolanówek, ponieważ są one obcięte. Nie powinno się zdejmować rajstop przed krótką drzemką w czasie dnia, i dopiero przed odpoczynkiem nocnym.
Jak działa kompresjoterapia – kursy kompresjoterapii .
Terapii żylna kurs umożliwi zrozumieć ci prawdziwą budowę chorób układu żylnego i limfatycznego w tymże: żylaków, obrzęku limfatycznego, owrzodzeń żylnych, zakrzepicy żył. Kompresjoterapia kurs umożliwi ci poznać jak zwiększyć prędkość przepływu krwi żylnej, co zmniejsza przekrwienie tkanek i ilość krwi w naczyniach włosowatych. Dzięki leczeniu uciskiem poprawia czynność pompy mięśniowej także obniża się objętość krwi w żyłach kończyn nóg. Terapia uciskowa obniża dolegliwości połączone z chorobą, zatrzymuje także jej rozwój. Jeśli kompresjoterapia została wdrożona we wczesnych stadiach choroby żylnej, jest wystarczającą formą leczenia.

Kompresjoterapia kursy poświęcony jest dla pielęgniarek, które posiadają już doświadczeniem w pracy. Ze powodu na wielki wybór szkoleń – terapia żylna koszt może zawierać z 2 modułów. Kursy kompresjoterapii trwa różnie w współzależności od ośrodka szkoleniowego może być to 2 dni lub 2 tygodnie. Wszystko zależne jest od projektu.
Kursy kompresjoterapii poznasz na nim również przeciwwskazania do terapii, a należą do nich: aktywne stany zapalne w obrębie skóry i tkanki podskórnej;

  • infekcje skórne;
  • obliteracja arteriopatia obwodowa;
  • stwierdzona nadwrażliwość na skład produktów medycznych służących do kompresjoterapii;
  • zaawansowane zaburzenie krążenia tętniczego.
  • w miażdżycy kończyn dolnych z zarastaniem naczyń

Kompresjoterapia kursy da ci opcję rozszerzenia swojej umiejętności także pomóc pacjentom. Po skończeniu dostaniesz dyplom, który będzie uprawniał cię do wykonania zabiegów.