Kurs kinesiotaping kierowany jest do rehabilitantów i doktorów i uczniów tych specjalizacji. Dzięki niemu odkryją teoretyczne treści i praktyczną wiedzę na temat techniki, którą jest kurs kinesiology taping. Szkolenie w kompleksowy sposób przygotowuje do racjonalnego zastosowania posiadanych umiejętności zawodowych. Kurs kinesiotaping jest toż bardzo ciekawa technika stosowana przez fizjoterapeutów, która pozwala na zniwelowanie bólu i powrót chorego do całkowitej sprawności w jakimkolwiek wieku. Kurs kinesiology taping polegają na umiejętności oklejania, specjalnym elastycznym materiałem, ściśle określonych miejsc na ciele człowieka. Została ona stworzona w Japonii przez Dr Kenzo Kase w latach 70 oraz od tego okresu zyskała wielką popularność.
Dla kogo jest przeznaczony kinesiotaping kurs?

  • osoby, które działają z chorymi bólowymi
  • pragnące pogłębiać swoją wiedzę w praktyce, a nie wyłącznie w teorii
  • działają w branży ortopedii, traumatologii
  • działają z osobami po usunięciu piersi

Kurs kinesiology taping i jak wykonuje się dynamiczne plastrowanie?
Taśmy do kinesiotapingu to plastry nie nawilżone żadnym płynem, posiadaj klej z jednej strony, by dokładnie przylegać do bólowego miejsca. Rehabilitacja rehabilitanta polega na odciążeniu bolących miejsc i pobudzenie przepływu limfy.

Schemat budowy takiej taśmy przypomina pod kilkoma względami ludzką skórę. Kinesiology taping kurs ukażepokaże nam jak dobrze przylepiać taśmę, by mógł działać prawidło. Wyniki są praktycznie błyskawiczne. Kinesiotaping kurs idealnie sprawdzi się w kontuzjach u sportowców. Ból napiętego mięśnia można zamaskować właśnie przez naklejenie takiej taśmy, a sportowiec, może kontynuować grę. Dlatego kurs kinesiology taping przyda się na 100% ludziom rehabilitującym sportowców. Pozwala on także na powiększenie siły mięśniowej, dzięki łatwiejszemu przepływowi krwi. Nie wolno także w całości zdać się właśnie na tą formę terapii, bo najczęściej kinesiotaping jest techniką dodatkową również to właśnie wtedy ma najciekawsze rezultaty.
Kto potrafi przykładać plastry do kinesiotapingu?
Kurs kinesiology taping pokaże nas prawidłowego przyklejania taśm do plastrowania. Niektórzy uważają, że możemy je założyć sami w domu. Jednak często efekt jest znikomy, i chore miejsce staje się tylko mocno zaczerwienione. Kinesiotaping kurs pozwoli nam nauczy się jaką technikę dostosować do leczenia, czy naciągniecie plastra w tym przypadku będzie skutecznym rozwiązaniem, czy raczej jej luźne przyklejenie. Forma, wielkość i lokalizacja aplikacji również jest różna. Najczęściej uzależniona jest od miejsca, charakteru i fazy rozwoju chorób oraz zastosowanego systemu klejenia. Taśmę można nosić max 7 dni. Po tym czasie klej już nie utrzymuje się tak świetnie, dlatego plaster powinno się zdjąć. Przerwa pomiędzy terapiami winna wynosić min 24h. Przeciwwskazaniami przy terapii jest taka, że piwo i kąpiele słoneczne powinniśmy omijać. Taśmy do kinesiotapingu są wytrzymałe na wodę, zatem możemy, dzięki nim zwyczajnie żyć.

Plan i przeznaczenia kinesiotapingu:

  • przywrócenie prawidłowej pracy mięśni
  • zmniejszenie bólu
  • poprawienie ukrwienia
  • wspomaganie procesu leczenia się tkanek

Kurs kinesiology taping – jak się przygotować pacjenta do zabiegu plastrowania?

Kurs kinesiotaping pokaże nam nie tylko metody współpracy, ale dodatkowo prawidłowe przygotowanie pacjenta, który winien posiadać ze sobą fotografię na której jest zauważalny uraz. Okolice z dużą ilością włosów należy wydepilować przed naklejeniem taśm od kinesiotapingu, gdyż jego odpowiednie ułożenie może być po prostu niemożliwe.
Kinesiology taping kurs pomoże zdobyć praktyczną wiedzę w pracy z taśmami, która wbrew pozorom nie jest taka łatwa. Występuj wiele różnorodnych sposobów oklejania i rodzajów nacięć. Dlatego zapraszamy do skorzystania – kinesiotaping kurs, która umożliwi Wam zdobycie odpowiedniej wiedzy. Kinesiology taping kurs toż nie tylko certyfikat, ale także ogromna wiedza którą wypracujecie w trakcie szkolenia. Plusem jest też czas trwania – kurs kinesiotaping to normalnie 2 dni. Grupy są naprawdę niewielkie, dzięki czemu każdy będzie mógł doświadczyć swoich sił.