Na początku postaramy się objaśnić czym jest przepuklina i rozejście kresy. Kresa biała to forma, która buduje ze sobą prawy oraz lewy mięsień brzucha. Przepuklina i rozejście kresy jest wtedy, gdy dochodzi do zmian chorobowych w jego zasięgu. Na samym wstępie przepuklina i rozejście kresy nie daje ona żadnych symptomów, jednak w późniejszym czasie zwykle dolegliwości są tak wielkie, że niezbędny jest chirurgiczny. Przepuklina i rozejście kresy to dokładnie w obszarze jamy brzusznej potrafimy ją zobaczyć. Aby wykluczyć przepuklina i rozejście kresy powinno się wykonać tomografie komputerową, wtedy będziemy pewni. Może być jako przepuklina dziedziczna i nabyta, jaka pojawia się w późniejszym czasie – w czasie naszego życia. Jest dość powszechnym schorzeniem zarówno u pełnoletnich jak i u niemowląt. Pierwsze objawy to ukazanie się guza w strefie brzucha. Guz nie jest bolesny, jest to masa tłuszczowa, jaka będzie z czasem zwiększać swoje wymiary. Operacja przepuklina i rozejście kresy nie jest niezwykle inwazyjna. lecz jak większość chorych boi się jej i zwleka z udaniem się do lekarza. Robi się ją zwykle laparoskopowo jest trochę inwazyjna, a naprawdę może poprawić nasz komfort.
Przepuklina i rozejście kresy a panie w ciąży?
Są one narażone bardziej, gdyż powłoki brzuszne w czasie ciąży zostają naciągnięte, a włoka kolagenowe osłabione. Przepuklina i rozejście kresy jej operacja jest polecana, dopiero wtedy, gdy już nie chcemy mieć więcej dzieci. W okresie kolejnych ciąż może dość do osłabienia powłoki brzusznej więc jeśli już nie chcemy mieć potomstwo wtedy najlepiej jest poddać się operacji.
Przepuklina i rozejście kresy, a plastyka. Prezentuje się wielkim odsetkiem nawrotów, nawet część osób poddana rekonstrukcji może nawrót przepukliny.

Polega na zszyciu powięzi po obu stronach wrót przepukliny. Przepuklina i rozejście kresy rekonwalescencja po operacji? Po zabiegu pacjent trafia do pokoju pooperacyjnego, gdzie dochodzi do siebie. Podawana jest antybiotykoterapia. W pierwszych dniach ważne jest dbanie o ranę czyli wykorzystywanie dezynfekcji i opatrunków. Chirurg po operacji ocenia wygląd rany oraz wyraża kiedy pacjent może wrócić do mieszkania. Przeważnie jest to około 2-3 dni po zabiegu. Po jakimś tygodniu od zabiegu pacjent wraca na konsultację kontrolną Przepuklina i rozejście kresy – kluczowe jest, aby po zabiegu nie nosić ciężkich rzeczy i poprzez kilka pierwszych tygodniu uważać na siebie. Ból po zabiegu może być skutecznie łagodzony środkami przeciwbólowymi. Przepuklina i rozejście kresy wielu doktorów jeśli choroba nie odczuwamy bólu mówi, że da się z nią żyć. Jeżeli jednak zaczniemy czuć dyskomfort jak ucisk w nadbrzuszu, kłopoty trawienne warto zwrócić się do fachowca, który podpowie nam odpowiednie formy leczenia. Większość dużych przepuklin warto dla naszego bezpieczeństwa zoperować, a wtedy poddać się rehabilitacji, która zniweluje ryzyko nawrotu